v

Jak přidat na Rajče nové fotografie do našeho alba?Přidat nové fotografie do fotoalba na portálu Rajče není nic složitého. Pro nahrání fotek je musíme mít nejdříve uložené v našem počítači nebo notebooku. Pak jen klikneme na červené tlačítko Vybrat fotky a vybereme požadované soubory z našeho počítače. K fotce můžeme ihned přidat také její název a popisek. Název k fotografii přidáme tak, že najedeme myší do pravého dolního rohu fotky, kde se nám objeví volba Přidat název fotky. Na tu klikneme, vyplníme požadovaný název a potvrdíme kliknutím na tlačítko Uložit. Popisek k fotce přidáme tím způsobem, že klikneme na odkaz Přidat popis k fotce, který je v jejím pravém dolním rohu, vyplníme popis a opět klikneme na Uložit. Pokud chceme rovnou přidat popisky k více fotkám, můžeme si mezi nimi snadno přepínat pomocí klávesy TAB a urychlit si tak práci.

Rajče a nastavení oblíbených položek

Po registraci a přihlášení se na Rajče získáme také možnost označit si oblíbená alba nebo oblíbené uživatele. Tyto možnosti se nám objeví v horním menu hned vedle červeného tlačítka Produkty. Pokud nás nějaké album zaujme, stačí když u něj klikneme na ikonku palce nahoru, čímž se nám toto fotoalbum automaticky zařadí mezi oblíbené a budeme tak k němu mít snadný přístup. Podobným způsobem si můžeme označit i oblíbené uživatele. Jestliže nás fotky od někoho z uživatelů portálu Rajče zaujmou, do oblíbených si ho přidáme tak, že na jeho profilu klikneme na symbol hvězdičky. Díky tomu se nám zařadí do kategorie Oblíbenci a jeho profil tak budeme mít vždy na očích. Abychom ale mohli funkce oblíbených alb a uživatelů používat, musíme se nejdříve na stránkách zaregistrovat.Další možnosti nastavení na stránkách fotoportálu Rajče

Po kliknutí na odkaz nastavení v horním menu webu si můžeme upravit spoustu dalších věcí na našem profilu. Máme zde možnost zvolit si profilovou fotku, nastavit si kdo může komentovat naše fotografie a fotoalba, upravit výchozí řazení alb nebo nechat umístit na naše fotky vodoznak. Dále si můžeme vybrat, jestli chceme aby nám Rajče posílalo pravidelné newslettery, upozornění na nové fotky oblíbených uživatelů nebo reakce na naše komentáře. V nastavení si také můžeme snadno změnit přihlašovací heslo a pokud máme účet na Facebooku, můžeme si jej vzájemně propojit s naším účtem na portálu Rajče. V rámci pokročilého nastavení pro zkušenější uživatele je možné vložit kód Google Analytics pro zobrazení informací o počtu návštěvníků v našich fotoalbech.

Rajče průvodce pro operační systém Windows

Alternativní možností, jak nahrávat fotky na Rajče, je využití speciálního programu Rajče průvodce. Ten si můžeme zdarma stáhnout ze stránek www.rajce.net. Poté, co si jej stáhneme a nainstalujeme (což by mělo zabrat jen několik málo sekund) nás program vyzve k přihlášení. Vyplníme do něj svoji e-mailovou adresu a přihlašovací heslo na Rajče a můžeme aplikaci začít používat. Díky ní tak můžeme svoje fotky a fotoalba nahrávat a upravovat ještě snadněji.

Rajče na počítačích s Linuxem

Pokud máme na svém počítači operační systém Linux, můžeme fotografie na Rajče nahrávat hned šesti různými způsoby. Využít lze klasické nahrávání přes webové rozhraní, dále pak nahrávání fotek přes e-mail, třetí možností je speciální plugin pro Digikam a Gwenview, dále lze použít nástroje pro práci v Shellu, využít můžeme i plugin pro F-spot a konečně poslední variantou nahrávání fotek na Rajče z Linuxu je použití programu Rajče průvodce pod Wine. Bližší informace o všech těchto variantách nalezneme na stránce www.rajce.idnes.cz/linux.


Reklama:

Klikání na reklamy - nová reklamní síť. Výhodná půjčovna karavanů - půjčte si karavan na dovolenou.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!